Horgászási lehetőségek:
A Duna szerencsére ezen a szakaszon mindkét oldalon jól megközelíthető, mert vele halad párhuzamosan két főútvonal is dél felé, amelyekről számos jól járható elágazás vezet le a folyó partjára. Ráadásul Dunaföldváron közúti és vasúti híd is átível a folyón. Parti horgászatra számos ideális helyet kínál a folyó, megfelelő vízállásnál pedig a ruganyok is remekül meghorgászhatók. Szükség lehet csónakra is, hiszen a zátonyesések balinokban gazdag vize csak így közelíthető meg, nem beszélve a szakadt alámosott partoldalakról, amelyek többnyire ígéretes horgászhelyek.
Dunaföldvár kiemelten jó horgászhelynek számít, a folyó remek márnákat, dévéreket és harcsákat tart. A dunaföldvári hajóállomás közelében kövezés húzódik, süllőre remek. Ugyancsak ezen a szakaszon hódolhatnak kedvenc passziójuknak a paducra horgászók. A dunaföldvári híd régen híres volt harcsáiról, a híd lábai közt ma is gyakran látni harcsára horgászókat. Kuttyogatva próbálnak harcsát fogni, kedvelt csali a pióca és a lótetű.
A hídtól lefelé 5-600 méterre sziklás beomlás van a Dunában, akadós hely, süllőre érdemes itt mártogatni élő kishallal.
A solti kövezés évtizedek óta jó süllőket tart, csak parti horgászat jöhet szóba az erős sodrású vízen. Érdemes figyelni a helyi horgászokra iszonyúan akadós terepről van szó, nem véletlenül váltják ki az ólmokat más egyszerűbb nehezékkel (kővel stb.).
Az 1558-as folyam kilométerkő zátonyt jelez. Ha 200 centiméter alatti vízállás van, akkor arathatnak a balinra horgászók.
A Kéményesi- sziget közepéről T gát nyúlik a Dunába. A vízfolyással párhuzamos oldala mindig tart halat. 270 cm-es vízállásnál süllő és balin rablásától hangos a környék. A T gát alatt néhány száz méterre csendesedik a folyó, itt érdemes fenekezni dévérre és pontyra. Elsősorban a feederezés jöhet szóba!
A keresztkőhányás déli részén mély a víz, tele van akadókkal. Sokan járnak ide pontyozni, ha a pesti vízállás legalább 360 cm! A dunai pontyhorgászat egyik iskolája az ilyen terep, aki sikerrel horgászik itt, elmondhatja, hogy mestere a folyóvízi pontyozásnak.
Következő szigetünk a Malát, amelyet kőhányás köt össze a parttal. Kedvelt horgászhely, hiszen még budapesti 400 cm-es vízállásnál is meghorgászható. Sokan fenekeznek itt elsősorban keszegre finom érzékeny feeders felszereléssel.
A szigettel szemben a túlsó oldalon egy kilométer hosszú kövezés van, amely hosszan benyúlik a mederbe. Remek süllőző hely 220 cm budapesti vízállásnál. Ólmot azért érdemes sokat hozni, mert igen akadós! A folyó közepén a halászoktól tudjuk, hogy tekintélyes kavicszátony terül el, jó balinos helyként tartják számon. A dunai balinozások kedvelt helyszínei a zátonyos területek, ez a zátony egyike a legismertebbeknek.
A bölcskei sóderzátony is horgászmarasztaló 250 cm-es budapesti vízállásnál balinra elsőrangú.
A hartai hajóállomás és környéke jó halfogó hely, különösen a hajóállomás fölötti meredek alámosott agyagos partot kedvelik a halak. Túlzás nélkül mondhatjuk, a Duna minden hala megfordul errefelé! Érdekes, hogy a tuskós part alatt szép pontyokat fognak próbára téve a horgász minden ügyességét. A hajóállomás alatti kövezés már a szokásos dunai balinos, süllős pálya.